znakowanie numerów seryjnych

ZNAKOWANIE NUMERÓW SERYJNYCH

Znakowanie numerów seryjnych, kodów kreskowych bądź kodów macierzy danych jest stosowane w wielu branżach aby umożliwić śledzenie bądź identyfikację produktów lub ich poszczególnych akcesoriów. Zawarte w kodach dane to najczęściej informacje dotyczące parametrów, produkcji, partii i wielu innych. 

Takie znakowanie musi być łatwe do odczytania zarówno wizualnie jak i elektronicznie a w szczególności, niezwykle trwałe.

Znakowanie laserowe okazuje się być rozwiązaniem, które świetnie się sprawdzi w kwestii mnogości materiałów, gabarytów oraz kształtów, a także w kwestii przetwarzania dynamicznych i zmiennych danych. 

Do obróbki laserowej nadaje się większość rodzajów metali oraz tworzyw sztucznych.

KORZYŚCI ZASTOSOWANIA ZNAKOWANIA LASEROWEGO:

  • Grawer poszczególnych kodów musi odbywać się w oparciu o specyfikację techniczną. W odróżnieniu od zakresu projektowania kreatywnego, kody i numery seryjne muszą spełniać wymagania prawne oraz techniczne w danej branży (branża motoryzacyjna, elektroniczna, medyczna).
  • Niski koszt wykonania w porównaniu do tradycyjnych metod znakowania wynikających z pracochłonnych czynności przygotowawczych.
  • Wierne odzwierciedlenie kodu z zawartą informacją, tak aby uniknąć problemów z możliwością identyfikacji danego kodu przez czytniki do tego przeznaczone.